Probioticum bij darmontsteking
Onder redactie van Ortho Institute
De wetenschappers onder leiding van dr. George Macfarlane vergeleken de darmwand van mensen met een dikke darmontsteking met de darmwand van gezonde vrijwilligers. Een specifiek vriendelijk bacterietype kwam dertig keer zo vaak voor bij de gezonde deelnemers in vergelijking met de patiënten met een dikke darmontsteking. Ook kwamen er bij de patiënten andere darmbacteriën van dit type voor dan bij de gezonde deelnemers.
Met behulp van deze gegevens ontwikkelden de onderzoekers een probioticumpreparaat. Dit werd gedurende vier weken aan de patiënten met de darmontsteking gegeven.
Het probioticum had een significant positief effect op de ontsteking in de darmwand en verminderde de pijn en het ongemak van de patiënten aanzienlijk. Veel symptomen die met de ziekte gepaard gingen, werden gereduceerd tot bijna een normaal niveau. Bijwerkingen werden er niet gevonden.
Om welke darmbacteriën het gaat, vermelden de onderzoekers niet.
Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief en blijft op de hoogte van het laatste orthomoleculaire nieuws.