Vis slechte ouder door motorboot
Onder redactie van Dr. Gert Schuitemaker

Onder redactie van Dr. Gert Schuitemaker
2 min
Dit artikel is openbaar en gratis te lezen
Dit artikel is openbaar gesteld, zodat deze door iedereen te lezen is. Om onbeperkt ook alle andere betaalde artikelen te kunnen lezen, neem dan via onderstaande knop een abonnement.
Het geluid van motorboten verstoort het gedrag van vissenouders en vergroot de kans op sterfte onder de jonge vissen.
Wetenschappers van de University of Exeter (Engeland) onderzochten koraalrifvissen van het Great Barrier Reef in Australië. Ze observeerden gedurende twaalf dagen 38 nesten. De helft van de nesten werd blootgesteld aan nagebootste motorbootgeluiden. De andere nesten werden enkel blootgesteld aan de natuurlijke omgevingsgeluiden.
Het geluid van de motorboten had tot gevolg dat de mannelijke vissen - die bij deze soort de meeste zorg voor hun rekening nemen - agressiever werden, hun jongen minder vaak voerden en vaker het nest verlieten waardoor de jonge vissen gemakkelijker ten prooi vielen aan rovers. Dit resulteerde erin dat er van de negentien nesten er zes volledig werden leeggeroofd, terwijl de jonge vissen in nesten die niet blootgesteld waren aan motorbootgeluiden het allemaal overleefden.
De wetenschappers hopen dat een betere en stillere motortechniek in combinatie met stiltegebieden op het water ertoe leiden dat vissen niet meer bedreigd worden in hun voortplanting.
Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief en blijft op de hoogte van het laatste orthomoleculaire nieuws.