@turnstileScripts()

Fructose ontregelt immuunreactie

Onder redactie van Ortho Institute Ortho Institute

Onder redactie van Ortho Institute

2 min

Fructose uit frisdrank versterkt de ontstekingsreactie van je immuunsysteem op toxische stoffen die door bacteriën worden geproduceerd. Dit kan leiden tot een ontsporing van de immuunreactie en ernstiger infecties.

Onderzoekers van de Universiteit van Wenen ontdekten in een laboratoriumexperiment dat monocyten - een belangrijk type immuuncellen - onder invloed van fructose meer van een bepaald type receptoren (Toll-like receptor 2) aanmaakten. Deze receptoren maken cellen gevoeliger voor bacteriële toxines. Opvallend was dat dit niet gebeurde als gewone suiker (glucose) werd toegevoegd aan monocyten. Dit werd nader onderzocht in een humaan onderzoek, waarin gezonde volwassenen frisdrank met fructose of glucose dronken en de wetenschappers de reactie van monocyten observeerden.

Bij mensen bleek hetzelfde te gebeuren; fructose, maar niet glucose, leidde tot een toename van Toll-like receptoren 2 op monocyten. Deze receptoren maken cellen overgevoelig voor toxines, wat leidt tot meer afgifte van ontstekingsstoffen zoals IL-6, IL-1β en TNF-α. Dit leidt tot een sterkere en schadelijkere ontstekingsreactie.

Hoewel meer onderzoek nodig is om deze bevindingen te bevestigen, lijkt het verstandig om fructosebronnen zoals frisdrank, vruchtensap en sportdrank te beperken. 

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief en blijft op de hoogte van het laatste orthomoleculaire nieuws.