Per 48 uur kun je als gast 2 artikelen gratis lezen; dit is gratis artikel 1 van 2.
Neem een digitaal abonnement of
Inloggen als abonnee
Jachthonden hebben baat bij extra suppletie met
vitamine E en
taurine. Suppletie leidt weliswaar niet tot betere prestaties, maar gaat wel
oxidatieve stress tegen en voorkomt een tekort aan taurine.
In het experiment werden 36 Amerikaanse jachthonden in een suppletie- en controlegroep verdeeld. Ze kregen allen gedurende zestien weken dezelfde uitgebalanceerde voeding. In de suppletiegroep werd de voeding verrijkt met vitamine C, vitamine E,
luteïne,
zink en taurine. Ze gingen wekelijks twee- tot driemaal op jacht gedurende twee tot vijf uren. Na 40, 75, 138 en 201 dagen werden bloedmonsters verzameld en geanalyseerd.
Bij de honden in de controlegroep namen de concentraties van vitamine E en taurine
significant af tijdens de volgperiode. Bij de honden in de suppletiegroep bleven deze nutriënten op peil of namen de concentraties toe tijdens de volgperiode. Tevens was de kreatinineconcentratie en het triglyceridengehalte significant lager bij de honden in de suppletiegroep, terwijl de bloedconcentraties van
fosfor en alkaline fosfatase significant hoger waren in vergelijking met de controlegroep.
Suppletie met
micronutriënten kan oxidatieve stress bij jachthonden tegengaan door het op peil houden van de vitamine E-status. Ook blijkt dat jachthonden baat hebben bij extra taurinesuppletie om een mogelijk tekort aan dit aminozuur tegen te gaan.