Toename oxidatieve stress door visolie

Onder redactie van Dr. Gert Schuitemaker
Per 48 uur kun je als gast 2 artikelen gratis lezen; dit is gratis artikel 1 van 2.
Neem een digitaal abonnement of Inloggen als abonneeDe judoka's werden willekeurig in een suppletie- en placebogroep verdeeld en kregen gedurende 6 weken dagelijks 600 mg EPA en 400 mg DHA of een placebo. Voor en na de suppletieperiode werden bloedmonsters afgenomen. Gedurende 7 dagen werd informatie verzameld over het voedingspatroon van de judoka's.
Suppletie leidde tot een toename van de concentratie malondyaldehyde (MDA) en snelheid van oxidatie (Rmax) waaruit blijkt dat er meer vrije radicalen worden gevormd. In de placebogroep veranderden deze waarden niet. Ook nam in de suppletiegroep de concentratie stikstofmonoxide (NO) en oxidatieve stress significant toe tijdens inspanning ten opzichte van de placebogroep.
Suppletie met omega 3-vetzuren verhoogt de productie van vrije radicalen bij judoka's, zowel voor als na een trainingsessie.
Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief en blijft op de hoogte van het laatste orthomoleculaire nieuws.